Protetika

Vhojovací válečky

26_healing_cups

Vhojovací válečky jsou primárně určeny pro formování přilehlé dásně a připravení prostoru pro supranástavbu. Výběr válečku je závislý na průměru použitého implantátu a od tloušťky sliznice měkké tkáně. Vhojovací válečky velkých průměrů jsou určeny pro formování dásně v oblasti molárů a premolárů.

Doporučení: pro fixaci použijte ruční šestihranný klíč /hexdriver/ průměru 1,25 mm nebo násadec mikromotoru s torzní silou 15 Ncm.

Otiskovací členy /transfery/ pro otevřenou a uzavřenou metodu otiskování

Transfery jsou určeny pro přenos pomocí techniky otevřeného i uzavřeného otisku.Tělo transferu je vyrobeno z nerezové oceli; šrouby jsou vyrobeny z titanové slitiny.
Materiál: nerezová ocel

Otiskovací člen /transfer/

Ball Transfer je vyroben ze slitiny titanu TI-6AL-4V a je určen pro přenesení pomocí techniky uzavřeného otisku, ve spojení s pouzdrem T4402. Pouzdro zůstává v otiskovací lžíci po vyjmutí z úst. Je také možné použít tento typ i jako estetický pilíř /abutmnet/.

Plastové pouzdro pro Ball transfer

Otiskovací člen „Clip-On Transfer“

Clip-On zacvakávací připojení pro otiskování bez šroubu s vnitřním hexagonem k zajištění pevného spojení. Doporučené použití u molárů a premolárů, tam, kde je nedostatek místa, a tam, kde je obtížná práce s klíčem a se šroubovákem. Také je možno efektivně použít při rozsáhlejších pracích, kdy bez nutnosti šroubování šetříme čas.
Materiál: nerezová ocel

Analog implantátu

Analog je vyroben z nerezové oceli a je použit při přípravě laboratorních modelů.

Materiál: nerezová ocel

Dočasné pilíře PEEK (polyetheretherketon)

Vysoce kvalitní termoplastický polymer, který je certifikován pro lékařské použití. PEEK se vyznačuje vynikající kombinací pevnosti, pružnosti a odolnosti. PEEK je jedním z chemicky nejvíce odolných materiálů, je biokompatibilní a estetický s nízkou elektrickou vodivostí. PEEK polymer se dobře hodí pro použití v ústní dutině.
Materiál: PEEK

Technické údaje:
Může být sterilizován bez změny mechanických vlastností nebo porušení biologické kompatibility. Nevytváří artefakty v procesech ozařování RTG, magnetické rezonanci (MRI) a počítačové tomografii (CT).
Má vysokou pevnost v tlaku, vynikající mechanické vlastnosti, jako je tuhost a pevnost.
Je biokompatibilitou jak pro tvrdé, tak i měkké tkáně.
Neobsahuje kovové přísady, čímž zabraňuje výměně iontů v ústech.
Má přírodní barvu a estetické výhody.

Dočasný titanový pilíř /abutment/

Navržen s hlubokými antirotačními drážkami pro lepší fixaci akrylátových protetických komponentů. Pilíře jsou k dispozici s i bez šestihranu.

Přímé pilíře /abutmenty/

Přímé pilíře jsou navrženy pro použití v různých situacích. Jsou stabilní, i když byla tloušťka stěny zmenšena na 0,1 mm. Jsou používány k fixaci jednotlivých korunek nebo můstků.
Doporučení: Utáhněte šroub silou točivého momentu 25 až 30 Ncm.

Angulované pilíře /abutmenty/

Používají se, když je požadována změna k ose implantátu. Doporučené použití pro cementované náhrady sólo korunek nebo můstků. Abutmenty jsou k dispozici s úhly 15 ° a 25 ° stupňů.

Estetické pilíře /abutmenty/

Estetické abutmenty jsou vyrobeny z titanu a konstruovány tak, aby zajišťovaly lepší estetický vzhled. Jsou k dispozici v různých tvarech, velikostech a úhlech.

Zirkoniové pilíře s titanovou bazí

Oxid zirkoničitý je materiál sloužící jako estetická alternativa tradičních titanových abutmentů. Abutmenty mají vysoce kvalitní povrch odlitků a vysokou pevnost.Snesou zatížení až 850 Ncm.
Pilíře jsou k dispozici jak celozirkoniové, tak i s titanovou bazí v široké škále tvarů a velikostí.

Plastové spalitelné pilíře

Určeny zubním technikům a laborantům při zhotovení zubních protéz. Spalitelné abutmenty s titanovou bazí umožňují přesné odlití a dosazení pilíře na implantát.
Materiál: Delrin