Implantaty

Každodenní požadavky dentálních chirurgů a implantologů a zajištění maximálního pohodlí pacientů je stále středem zájmu a prioritou pro skupinu našich inženýrů, kteří navrhují a vyvíjejí nekompromisní, ojedinělý a široký sortiment implantačních systémů, které poskytují řešení pro každý klinický případ.

Technologie SLA

Makro a převážně mikroskopická struktura a vlastnosti povrchu implantátů mají významnou úlohu pro biokompatibilitu a následné vhojování implantátu. Architektura „hrubého“ povrchu napomáhá rychlé osseointegraci. Pro dosažení rychlé a optimání osseointegrace Noris Medical využívá široce používaný proces SLA – Sand blasted Large-grit Acid-etched  (pískovaného a mechanického opracování, s následnou chemickou úpravou).

Druhy implantátů:

Tuff

S důrazem na anatomii struktury kosti byly implantáty Tuff navrženy a vyrobeny se třemi zónami závitů. Spodní zóna má kónusovitý tvar se samořeznými závity, které kopírují anatomický tvar zubu. Střední zóna implantátu má širší vedení závitů, která se využívá pro kompresi kostní hmoty a pomáhá dosažení maximální primární stability a osseointegraci (BIC). Jemný mikro závit v horní části implantátu podporuje stabilitu implantátu a zabraňuje ztrátě kostní hmoty v alveolární hřebeni. (Podrobné informace.)

Tuff TT

Implantáty Tuff TT, stejně jako implantáty Tuff, mají shodnou koncepci se třemi typy závitů. Horní kuželovitá část má konvergující koronální tvar umožňující změnit platformu, aby se zabránilo úbytku kostní hmoty alveolárního hřebene. (Podrobné informace.)

Onyx

Implantáty mají specifický tvar závitů, které zvětšují celkovou kontaktní plochu implantátu s kostí. To zabezpečuje jeho primární stabilitu a zvyšuje jeho odolnost k funkčnímu zatížení. Onyx implantáty jsou speciálně navrženy pro léčbu a umístění v kostním typu I a v některých případech pro typ II kosti. (Podrobné informace.)

Cortical

Implantáty Cortical byly navrženy speciálně pro dosažení vysoké primární stability při okamžitém zatížení. Jeho ostré, hluboké závity poskytují mimořádně silnou retence při zajištění primární stability implantátů. Poloha a šíře závitů umožňuje dosažení stability v kortikální kosti. Systém implantátů Cortical je použitelný při okamžitém zavedení po extrakci. Cortical implantáty jsou k dispozici v různých velikostech pro jakékoli klinické indikace. (Podrobné informace.)

MBI

MBI je jednodílný implantát monolit. Samořezný implantát má integrovanou kulovou hlavu /ball  attachment/ a používá se pro jednofázovou implantaci pro stabilizaci snímací protézy. Design implantátu je navržen pro umístění ve velmi úzkém hřebenu nebo hřebenu s malým meziodistálním prostorem. MBI nabízí jedinečnou konstrukci závitu pro okamžité zavedení. Implantát může být umístěn ve všech typech kosti a je vhodný pro okamžité zatížení. (Podrobné informace.)

Mono

Mono implantáty jsou speciálně určeny k náhradě horních laterálních řezáků a středních a postranních řezáků dolní čelisti. Implantáty jsou schváleny pro okamžité zavedení, pro non-occlusal provizorní náhrady jednoho zubu a samostatné korunky. Při náhradách více zubů /můstky/ se implantáty mohou mezi sebou spojovat, mohou nést okamžité zatížení, pokud je to klinicky vhodné. (Podrobné informace.)